Jesteś tutaj: Start

Najbliższe szkolenia - zapisy

SzkolenieOrganizatorRekrutacja do dniaTermin szkoleniaOdpłatnośćRodzaj
Kurs z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego na etapie wczesnoszkolnym Anna Patelska-Górna30-09-2016 -2000 złKursy kwalifikacyjne
Kurs kwalifikacyjny z przygotowania pedagogiczno - metodycznego do nauczania języka angielskiego Anna Patelska-Górna30-09-2016 -2000 złKursy kwalifikacyjne
Kurs języka angielskiegoAnna Patelska-Górna30-09-2016 -1500 złKursy
Kurs z zakresu metodyki nauczania języka niemieckiego na etapie wczesnoszkolnymAnna Patelska-Górna30-09-2016 -2000 złKursy kwalifikacyjne
Kurs kwalifikacyjny z przygotowania pedagogiczno - metodycznego do nauczania języka niemieckiegoAnna Patelska-Górna30-09-2016 -2000 złKursy kwalifikacyjne
Trening kreatywnego myślenia i działaniaBeata Zofia Bułka30-09-201608-10-2016 9:00-13:4590 złWarsztaty

Zobacz kalendarz wydarzeń

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Wypoczynek to największe z dóbr

                                                        Sokrates

Wszystkim Pracownikom oświaty, Uczniom i ich Rodzicom

Życzymy wspaniałych wakacji.
Niech każdy dzień przyniesie słońce i radość, niech służy odpoczynkowi i nabieraniu wiatru w żagle.

Życzy dyrekcja i pozostali pracownicy

 Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji

Aktualności

Otwieramy nabór wniosków o stypendium Fundacji Efekt Motyla na rok szkolny 2016/2017

Wszystkich uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mieszkających na terenach wiejskich zachęcamy do zapoznania się z programem stypendialnym. Stypendium ma charakter naukowo-socjalny, a więc jest przeznaczone dla osób najbardziej uzdolnionych i znajdujących się jednocześnie w trudnej sytuacji materialnej.
http://www.papilionis.org/

1 lipca 2016
Czytaj więcej o: Otwieramy nabór wniosków o stypendium Fundacji Efekt Motyla na rok szkolny 2016/2017

KOLONIA LETNIA w Niwkach - PROPOZYCJE NA LATO 2016

Zero nudy na wakacjach

CENA ZAWIERA: zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie (4 posiłki), koszty wyjazdów  do Opola, opiekę medyczną i kadry pedagogicznej, ubezpieczenie NNW.   Kolonie zgłoszone w Kuratorium Oświaty w Opolu.

Nasze kolonie mają charakter kameralny.
Dbamy o to, aby czas był dobrze wypełniony.

Stwarzamy warunki do aktywnego i twórczego wypoczynku, zgodnie z zainteresowaniami uczestników. Dni otwarte  dla Rodziców.
Zapewniamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę oraz i sympatyczną wakacyjną atmosferęJ

ZAKWATEROWANIE: Ośrodku Szkoleniowy Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Niwkach ul. Wiejska 17, pokoje  dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym.

PROGRAM: wycieczka do ZOO w Opolu i na pływalnię na Placu Róż w Opolu, zajęcia sportowe, gry i zabawy integracyjne, spacery nad jezioro, zajęcia artystyczne, ognisko, dyskoteki, zajęcia w obserwatorium astronomicznym oraz  konkursy z nagrodami!!!

Turnus  III : 25 – 30.07.2016  (poniedziałek – sobota)

Informacji udziela
Kierownik Ośrodka Szkoleniowego w Niwkach

Pani Adela Czyrnia - 77 421 96  29
aczyrnia@rcre.opolskie.pl

Cena:  510,00 zł/osoby

 

 

21 czerwca 2016
Czytaj więcej o: KOLONIA LETNIA w Niwkach - PROPOZYCJE NA LATO 2016

Powiększ zdjęcie

Ogólnopolska debata nt. kształcenia technicznego w polskim systemie edukacji szkół podstawowych i gimnazjalnych

Dnia 30 maja 2016 r. w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu odbyła się ogólnopolska debata nt. kształcenia technicznego w polskim systemie edukacji szkół podstawowych i gimnazjalnych, którą otworzył dyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu Lesław Tomczak. W spotkaniu udział wzięli oprócz nauczycieli zajęć technicznych, zaproszeni goście: Opolski Wicekurator Oświaty, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, dyrektor Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu oraz nauczyciele konsultanci.

2 czerwca 2016
Mieczysław Biel
Czytaj więcej o: Ogólnopolska debata nt. kształcenia technicznego w polskim systemie edukacji szkół podstawowych i gimnazjalnych

Konferencja „Nowa jakość w edukacji języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej – Podręcznik Niko”

15.06.2016r. - limit miejsc wyczerpany

16.06.2016r. - dodatkowy termin - lokalizacja: RCRE przy ul. Głogowskiej 27

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji wraz z Niemieckim Towarzystwem Oświatowym oraz Wydawnictwem LektorKlett zaprasza na konferencję „Nowa jakość w edukacji języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej – Podręcznik Niko”, która odbędzie się w dniu 15.06.2016r. w budynku RCRE przy ul. Dubois 36 (dodatkowy termin 16.06.2016r. - RCRE przy ul. Głogowskiej 27).

Konferencja przeznaczona jest dla nauczycieli języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej w edukacji wczesnoszkolnej (szczególnie dla nauczycieli klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017) z obszaru województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego, którzy w swoich placówkach oświatowych prowadzą zajęcia z języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączniku.

Zgłoszenia drogą elektroniczną do dnia 13 czerwca 2016r. lub do wyczerpania miejsc.

Karta zgłoszenia

http://kursy.rcre.opolskie.pl/katalog/748

2 czerwca 2016
Izabela Szczepańska
Czytaj więcej o: Konferencja „Nowa jakość w edukacji języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej – Podręcznik Niko”

Warsztaty dla nauczycieli pt.: „Na powojennym Górnym Śląsku. Wspomnienia o wydarzeniach z lat 1945-1950” „Oberschlesien in den Jahren 1945 – 1950. Zeitzeugen erinnern sich“

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Instytut Goethego w Krakowie zapraszają na warsztaty dla nauczycieli i przyszłych pedagogów z województwa śląskiego i opolskiego pt.: 

 „Na powojennym Górnym Śląsku. Wspomnienia o wydarzeniach z lat 1945-1950”

„Oberschlesien in den Jahren 1945 – 1950. Zeitzeugen erinnern sich

30 maja 2016
Czytaj więcej o: Warsztaty dla nauczycieli pt.: „Na powojennym Górnym Śląsku. Wspomnienia o wydarzeniach z lat 1945-1950” „Oberschlesien in den Jahren 1945 – 1950. Zeitzeugen erinnern sich“

Powiększ zdjęcie

Gala Wojewódzka XVII OPOLSKIEJ EDYCJI SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

24 maja 2016 r. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się Gala Wojewódzka XVII Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, realizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu oraz rozwijanie wrażliwości i prospołecznych postaw młodych ludzi. W tym roku jednocześnie nagradzano laureatów Konkursu Społecznik Roku Województwa Opolskiego. Stanowiło to doskonałą okazję, by dorośli społecznicy zobaczyli aktywną i wrażliwą młodzież i odwrotnie. Spotkanie to niewątpliwie pomogło jednym i drugim spojrzeć na siebie z większą uwagą, wzajemnie zachwycić się i zbudować piękną postawą i wielkim sercem.

25 maja 2016
Barbara Charczuk
Czytaj więcej o: Gala Wojewódzka XVII OPOLSKIEJ EDYCJI SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

Powiększ zdjęcie Logo%20Programu%20Niwki

Czytanie lektur i poezji niemieckojęzycznej wcale nie musi być nudne!

Zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego na ostatnie w bieżącym roku szkolnym bezpłatne szkolenie w ramach Programu Niwki 2016 Czytanie lektur i poezji niemieckojęzycznej wcale nie musi być nudne!”

Zajęcia odbędą się 11.06.2016 r. (godz. 09.00 – 15.45) w Ośrodku Szkoleniowym RCRE w Niwkach, ul. Wiejska 17

Prowadzenie: Agata Makiola

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli języka niemieckiego oraz języka mniejszości narodowej na II, III i IV etapie nauczania.

25 maja 2016
Izabela Szczepańska
Czytaj więcej o: Czytanie lektur i poezji niemieckojęzycznej wcale nie musi być nudne!

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskiej Konferencja Historyków Educare necesse est... Ale jak i dlaczego?

organizowanej przez:
Archiwum Państwowe w Warszawie
Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych
Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej;
Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej.

24 maja 2016
Czytaj więcej o: Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskiej Konferencja Historyków Educare necesse est... Ale jak i dlaczego?

Powiększ zdjęcie

Powiększ zdjęcie

Akademia Letnia dla nauczycieli języka niemieckiego

Tygodniowa Akademia Letnia to miejsce, w którym 100 nauczycieli języka niemieckiego wszystkich typów szkół z całej Polski spotka się,
aby zapoznać się z aktualnościami w dziedzinie nauczania języka niemieckiego jako języka obcego oraz wymienić się doświadczeniami.

Innowacyjne pomysły na lekcje języka niemieckiego, nowe drogi w dydaktyce i metodyce nauczania języka niemieckiego jako języka obcego, najlepsi eksperci prosto z Niemiec. To wszystko latem w Gdańsku, a do tego słońce i morze!

17 maja 2016
Czytaj więcej o: Akademia Letnia dla nauczycieli języka niemieckiego