Gala Finałowa XVIII edycji Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" 2017r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 czerwca 2017

24 maja 2017 r. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się Gala Wojewódzka XVIII Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, realizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty. Celem gali jest uroczyste wyróżnienie  młodzieżowego wolontariatu oraz rozwijanie wrażliwości i prospołecznych postaw wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i uczniów szkół średnich. Nagrody w konkursie ufundował Marszałek Województwa Opolskiego oraz Dyrektor RZPWE Lesław Tomczak.

            Tegoroczni laureaci przyjęli gratulacje, dyplomy i nagrody z rąk  Stanisława  Rakoczego  – Wicemarszałka Województwa Opolskiego,  Michała Sieka – Opolskiego Kuratora Oświaty, Krzysztofa Grzędy - Wicedyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego oraz Lesława Tomczaka – Dyrektora Regionalnego Zespołu Wsparcia Placówek Edukacji. Laureatom  Konkursu  towarzyszyli  nauczyciele, którzy otrzymali osobne podziękowania za przygotowanie podopiecznych do  konkursu i pozostali uczestnicy, którzy mimo że nie zakwalifikowali się do finałowej ósemki lub ósemeczki, również wykazują się ogromnymi osiągnięciami w pracach wolontaryjnych.

            Wolontariusze działający w Szkolnych Klubach Wolontariatu doceniani zostają głównie za cykliczną, wytrwałą działalność non-profit na rzecz osób lub placówek, opiekujących się osobami w najtrudniejszej sytuacji życiowej. Są to dzienne hospicja, domy pomocy społecznej, domy dla dzieci osieroconych i matek z dziećmi. W wachlarzu działań dobitne miejsce zajmuje współpraca z organizacjami pozarządowymi, rozwijającymi samorządność i organizacjami pożytku publicznego, dzięki którym wolontariusze rozwijają postawy obywatelskie i zasoby kompetencji osobistych.

W grupie nagrodzonych w kategorii „Ósemka Wspaniałych” są : Alicja Borek – PG nr 1 w Strzelcach Opolskich, Julia Żak – PG nr 11 w Opolu, Teresa Machynia – Technikum w Polanowicach, Iga Kmieć – ZS Ekonomicznych w Opolu, Katarzyna Wysocka – ZSZ im. S. Staszica w Opolu, Paulina Kozioł - ZSO w Nysie, Milena Zając - PG nr 1 w Opolu, Agata Mitura z I LO w Kędzierzynie-Koźlu, która jest reprezentantką do etapu ogólnopolskiego konkursu w Warszawie. Ponadto komisja konkursowa wyróżniła przyznając nagrodę specjalną za działania  Paulinę Głąbik z ZSZ im. Staszica w Opolu.

W kategorii „Ósemeczka Wspaniałych” nagrodzono dzieci ze szkół podstawowych. W tej edycji byli nimi: Wojciech Porzycki PSP nr 15 w Opolu, Julianna Rasztar PSP nr 3 w Praszce, W kategorii grup: Szkolne Koło Caritas PSP nr 1 w Zdzieszowicach

            Tegoroczną Galę uświetniły znakomite występy artystyczne non –profit,  przygotowane przez młodzież Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu.  Muzycy z sekcji saksofonowej pod kierownictwem opiekuna Jana Swaton w składzie: Małgorzata Duda- saksofon sopranowy, Wiktoria Kozubek – saksofon altowy, Martyna Bieszczad – saksofon tenorowy, Karol Czech – saksofon barytonowy, przedstawili m.in. utwór Sud America cz. I i IV oraz Jaz suite cz. III. Akordeoniści z sekcji akordeonowej pod kierownictwem opiekuna Dariusza Kownackiego z tej samej szkoły: Piotr Słodkowski, Grzegorz Kuryła i Denis Klama, brawurowo  zaprezentowali utwory: J.S.Bach, preludium a-moll, A.Vivaldi Zima, A. Vossen Hotpoints i końcowy utwór: Powrót jaskółek

          Wszystkim laureatom i uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w pracy na rzecz innych. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku 2018.

Autor: Jolanta Woś-Radziej

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-06-01
Data publikacji:2017-06-01
Osoba sporządzająca dokument:Jolanta Woś-Radziej
Osoba wprowadzająca dokument:Krzysztof Sielchanowicz
Liczba odwiedzin:254